Online İşyeri Hekimliği Kursu, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi
Online İşyeri Hekimliği Kursu

YENİ UZMAN AKADEMİ’DE UZAKTAN EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Online İşyeri Hekimliği Kursu Uzaktan Eğitim Nedir?

Online İşyeri Hekimliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimciler, geniş döküman arşivi, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ile iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimlerini vermekteyiz.

Öğrenci ve eğitmenin mekân sınırlaması olmadan internet aracılığı ile derslere katılması olarak tanımlanabilir. Eğitici ve öğrenciler derslere bilgisayar, tablet, laptop, hatta cep telefonu kullanarak katılabilirler. Böylelikle dersin tüm katılımcıları evlerinden, işyerlerinden, tatil yaptıkları yerlerden derslere katılabilirler. Katılımcıların ders için belli bir okul, sınıf veya kursa kadar gitmelerine de gerek yoktur. Böylelikle farklı illerden hatta ülkelerden dahi derse katılabilirler.

Derslerin uzaktan eğitim olarak yapılması, katılımcıların bir araya gelme zorunluluğu ve bu zorunluluğun yerine getirilmesi için karşılaşılan problemlerin de ortadan kalkması anlamına gelir.

Uzaktan eğitimleri offline ve online eğitim olarak iki başlık altında incelememiz de mümkündür.

Offline Eğitim

Derslerin eğitici veya eğiticiler tarafından kaydedilmesi ve katılımcıların da kendileri için uygun saatler arasında derslere mekan ile beraber zamandan da bağımsız olarak katılabilmesini sağlar. Offline eğitimleri, çevrimdışı eğitim olarak da nitelendirebiliriz.

Online Eğitim

Online İşyeri Hekimliği Kursu uzaktan eğitimlerin yapılışlarının farklı bir şeklidir. Bu sistemde katılımcılar derslere aynı anda katılırlar. Online eğitimler, katılımcıların aynı anda katıldıkları dersler olduğu için eş zamanlı uzaktan eğitim olarak da tanımlayabileceğimiz gibi “online” kelimesinin Türkçe karşılığı olan çevrimiçi ders olarak da tanımlamak mümkündür. Bu dersler de internet aracılığı ile yapıldığı gibi elektronik iletişim cihazlarına da ihtiyaç vardır.

Online İşyeri Hekimliği Kursu Online dersler de eğitmen dersleri canlı olarak anlatır. Böylelikle öğrenciler / kursiyerler derslere birebir katılabilir. Eğiticiye sorular yöneltebilir. Ayrıca online dersler kayıt altına da alındığında katılımcılar dersleri sonradan tekrar edebilme şansına da sahiptirler.

Ülkemizde Uzaktan Eğitim Uygulamaları

Ülkemizde uzun süredir uzaktan eğitim modeli uygulanmaktaydı. Özellikle Anadolu Üniversitesi / Açık Öğretim Fakültesi tarafından ve Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Okulları ile bu sistem eğitim hayatımızda yer etmiş durumdaydı.

Covid – 19 Pandemi dönemi ile birlikte ülkemizdeki bütün eğitim ve öğretim kurumları uzaktan eğitime geçiş yapmıştı.

İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği Kurslarında Uzaktan Eğitim

Online İşyeri Hekimliği Kursu İstanbul’da işyeri hekimliği ve işyeri hemşireliği kursu olan Yeni Uzman Akademi de programlarını uzaktan eğitim olarak yapıyor. Pandemi döneminde Online İşyeri Hekimliği Kursu uzaktan eğitim olarak yapılmaya başlanan ders programlarımız bağlı bulunduğumuz bakanlığımızın da verdiği izinle devam ediyor.

Kurumumuzda İşyeri Hekimliği Uzaktan Eğitimleri Nasıl Gerçekleştirilir?

İstanbul işyeri hekimliği ve işyeri hemşireliği kursu olan Yeni Uzman Akademi Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığının yetkilendirmesi ile geleceğin sağlıkçılarını yetiştirmeye devam ediyor.

Yazımızın başında uzaktan eğitim ve uzaktan eğitim modelleri hakkında özet bilgi vermiştik. Tekrar olmaması açısından yeniden tanımlama yapmaya gerek duymuyoruz.  Biz burada sadece İstanbul’da işyeri hekimliği kursu olan Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim sistemini uygulayışı hakkında bilgi vereceğiz.

Kurslarımız;

İşyeri hekimliği eğitimlerinde; 90 saat offline eğitim ile başlar. Bu dersler kursumuzun sitesi üzerinden yapılır. Eğitimler 15 günlük süre zarfında tamamlanır. Katılımcılarımız İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin sitesi üzerinden girdikleri derslere, sınav dönemine kadar tekrar ulaşabilirler. 90 saat offline eğitimlerin sona ermesinin ardından yine 90 saat olarak uygulanacak çevrim içi derslere geçilir. Çevrimiçi dersler İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından bir günde en fazla 6 saat olacak şekilde yapılır. Derler sisteme kayıt altına alındığından, katılımcılar dersleri tekrar etme şansına da sahiptirler. Ayrıca katılımcılarımız 09/15 ve 15/21 saatleri arasında gerçekleştirilen iki gruptan kendileri için uygun olanı seçme hakkına da sahiptirler.

İşyeri hemşireliği eğitimlerinde ise; 45 saat offline eğitim ile başlar. Bu dersler işyeri hekimliği eğitimlerinde de olduğu gibi İstanbul işyeri hekimliği ve işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin internet sitesi üzerinden yapılır. Bu dersler 8 günlük bir süre içinde gerçekleştirilir. Bu derslerin sona ermesinin ardından eğitim kurumumuzun eğiticileri tarafından canlı olarak yani çevrimiçi olarak yapılır. Çevrimiçi dersler de 8 günlük süre içerisinde gerçekleştirilir ve bu derslerin toplam süresi ise 45 saattir.

Yeni Uzman Akademi’de Uzaktan Eğitimin Avantajları

–   Eğitimde eşitlik sağlar.

–  Sağlık, mesai, uzaklık gibi sebeplerle eğitim alamayanlara fırsat tanır.

– Geniş bir kitlelere ulaşan bir eğitim programıdır.
–   Teknolojik faydalanma fırsatı tanır.
– Zaman ve yer engelini ortadan kaldırır.
-Gelişmiş teknolojinin araçlarından faydalanma imkânı tanır
-Klasik eğitimden yararlanamamış kişiler için alternatiftir.
-7/24 eğitim avantajı sağlar.
-Çalışmak zorunda olanların öğrenimini sürdürmesini sağlar.
-Klasik eğitim sisteminin maliyetlerini ortadan kaldırır.
-Öğretmen ve öğrenci arasında dinamik bir iletişim sağlar.

Yukarıda sıraladığımız avantajların dışında; İstanbul işyeri hekimliği ve işyeri hemşireliği kursu olan Yeni Uzman Akademi katılımcılarına;

–          Konu anlatımı ve deneme kitaplarını kargo aracılığı ile gönderiyor.

–          Bakanlık eğitim programına ek olarak 90 saat soru çözüm programı yapıyor.

–          Whatsapp ve Telegram ders çalışma grupları.

–          Dijital ders notları

–          Hap bilgiler online denemeler ile kursiyerlerinin sınava hazır hale gelmelerine de katkı sağlıyor.