İşyeri Hemşireliği Kursu, İş Güvenliği Kursu / İstanbul İş Yeri Hekimliği Kursu
İşyeri Hemşireliği Kursu

İş Sağlığı Hizmetlerinde Amaç Nedir?

İşyeri Hemşireliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz, eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, temel isg kursu eğitimleri vermekteyiz.

Koruyucu ve tedavi edici hizmetlerle çalışanların sağlıklarını en üst düzeye çıkarmaktır. Bu hizmetler; tanılama Yönetim İş kaza ve hastalıkların araştırılması İlk yardım sağlığı koruma ve geliştirme güvenlik eğitimi ve danışmanlığını içerir.

Avrupa’da işyeri sağlık hizmetlerinin yönetiminde sağlık profesyonelleri içinde en büyük grubu işyeri hemşireleri oluşturur.

İşyeri Hemşiresi Kimdir?

Çalışanların sağlığının geliştirilmesi, korunması, iyileştirilmesinde görevli kişidir. Ayrıca sağlıklı ve güvenilir çalışma ortamının gerçekleştirilmesinde bağımsız hemşirelik tanıları doğrultusunda karar verebilen sağlık personelidir.

İş sağlığı hemşireliği, işgücünün iyiliğini, sağlığını, güvenliğini amaçlar. Bu çalışanların sağlık durumunu değerlendirme, izleme ve geliştirme, çalışma çevresi ve çalışma koşullarını iyileştirmeye yönelik stratejiler geliştirmeyle başarılır.

İşyeri Hemşiresinin Görevleri Nelerdir?

 • Sağlığın değerlendirilmesi,
 • Meslek hastalıkları ve iş kazalarının önlenmesi ve bakımı
 • İşe bağlı olmayan hastalık ve kazaların önlenmesi ve bakımı
 • Danışmanlık hizmeti
 • Sağlık Eğitimi
 • İş sağlığıyla ilgili toplumsal yapı ile işbirliği
 • Çalışma ortamının değerlendirilmesi
 • İşyeri hemşireliği hizmetlerinin kayıt sistemine geçirilmesi
 • İşyeri hemşireliği araştırmaları yapma

Kimler işyeri Hemşiresi Olabilir?

İşyeri hemşiresi ya da daha bilinen ismi ile Diğer Sağlık Personeli (DSP) olabilmek için Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan şartları taşımak esastır. İstanbul işyeri hemşireliği kursu olan kurumumuz; Yeni Uzman Akademi olarak; Aile, Çalıma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenmiş şartları sizin için kaleme alıyoruz.  Bu şartlar ise aşağıda belirtildiği gibidir;

İşyeri Hemşireliği İçin Uygun Bölümlerden Mezun Olma

İşyeri hemşiresi olabilmek için öncelikle belirtilen bölümlerden mezun olmak gerekmektedir. Bu bölümler ise;

 • Acil Tıp Teknisyenliği
 • Hemşirelik
 • Sağlık Memurluğu
 • Çevre Sağlı Teknisyenliği Bölümlerinden mezun olmak gereklidir.

İşyeri Hemşiresi Eğitimi Alma

İşyeri hemşiresi olmak isteyen adayların bakanlıkça belirlenen eğitimi almaları gerekir. Katılımcılar, eğitimlerini bakanlığın yetkilendirdiği eğitim merkezlerinden eğitim almalıdırlar. İstanbul’da işyeri hemşireliği kursu olarak devam eden Yeni Uzman Akademi eğitimlerini Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının programlarına göre düzenler. Eğitim kurumumuz eğitimlerini ilgili bakanlığının programları doğrultusunda gerçekleştirir.

İşyeri hemşireliği Eğitim Programları

Çevrimdışı Eğitimler: 45 saat olarak düzenlenen çevrimdışı eğitimler, offline ismi ile de bilinir. Çevrimdışı eğitimler İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin internet veri tabanı üzerinden her katılımcıya özel oluşturduğu, kullanıcı şifresi ile sisteme kayıtlı dersleri eşzamanlı olmadan gün içersinde dilediği saatler içerisinde takip ettiği programdır.

Çevrimiçi Eğitimler: 45 saat süren çevrimiçi yani online dersler ise İstanbul’da işyeri hemşireliği kursu olarak faaliyet gösteren Yeni Uzman Akademi’nin eğitmenleri tarafından bir günde en fazla 6 saat olacak şekilde düzenlenir. Bu dersler eğitim merkezimiz tarafından 09/15 ve 15/21 saatleri arasında olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştirilir. İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından online olarak yapılan bu derslerin kayıtlarına katılımcılarımız tekrar erişebildiklerinden diledikleri zaman ders tekrarı yapabilme şansına da sahiptirler.

İş Yeri Hemşireliği Sınavlarında Başarı Olma

İşyeri hemşireliği sınavları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yetkilendirmesi sonucu ÖSYM tarafından yılda iki defa yapılır. İşyeri Hemşiresi olmak için kurumumuz İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi aracılığı ile eğitim alan katılımcılarımızın iş yeri hemşireliği sınavlarına girmeleri ve bu sınavlarda başarılı olmaları bakanlıkça belirlenen başka bir şarttır.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Diğer sağlık personeli / iş yeri hemşireliği sınavlarında başarılı sayılabilmek için 50 soruda en az 30 doğru yapmak gerekir.

Katılımcılar gerekli şartları sağlamaları ve sınavlarda başarılı olmaları üzerine Aile,  Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İSG Profesyoneli ( DSP ) sertifikası düzenlenir. Sertifikalarını alan DSP / İşyeri Hemşireleri, görev yapma hakkı elde ederler.

İşyeri Hemşireliği Eğitimlerinin En İyisi

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi 8 yıllık tecrübesi ile işyeri hemşireliği eğitimleri alanında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının izni ile eğitim faaliyetlerini İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakasında uzun süredir layıkıyla yerine getiriyor.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi internet sitesi üzerinde bulunan “Ders Notları” sayfası üzerinden iş yeri hemşireliği ve ders notlarını ve online deneme sınavları ücretsiz olarak herkesle paylaşıyor.

Eğitim kurumunuz İstanbul’da faaliyet gösteren Yeni Uzman Akademi başta instagram olmak üzere sosyal medya hesapları üzerinden de ders notları, testler yayınlayarak tüm İSG profesyoneli adaylarının sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olmaya çalışıyor.

Yeni Uzman Akademi yine sosyal medya hesapları üzerinden İSG alanındaki yenilikleri paylaşarak İSG profesyonelleri ve İSG profesyoneli adaylarının gündemi yakından takip etmelerine katkıda bulunuyor.

İstanbul’da işyeri hekimliği kursu olarak faaliyet gösteren kurumumuz Yeni Uzman Akademi katılımcılarına birçok imkânlar sunuyor;

 • Konu Anlatımı Kitabı
 • Deneme Kitabı
 • Sınav Öncesi Konu Tekrarı ve Soru Çözüm Kampı
 • WhatsApp Çalışma Grupları
 • Online Derslere Tekrar Girme İmkânı
 • Ders Videoları
 • Dijital Ders Notları
 • Hap Bilgiler
 • Online Deneme Sınavları

Sizler de eğitimlerinizi son iki sınavın birincilerini çıkarmış olan İstanbul işyeri hemşireliği eğitim kursu Yeni Uzman Akademi’den almak isterseniz; acele ediniz.

Eğitiminizi işinin uzmanından alın siz de Türkiye 1. leri arasına isminizi yazdırın.